Pro zateplení fasády se rozhodují majitelé nemovitostí nejen z estetických, ale hlavně z ekonomických důvodů. Zateplením fasády lze dosáhnout úspory nákladů na vytápění či klimatizování i o 30%. Zateplovat lze zděné stavby, montované stavby i novostavby.

Zateplovat fasády lze dvěma způsoby:

Kontaktní zateplení fasády je běžnější, snazší a levnější. Izolantem je minerální vata nebo pěnový polystyren a je napevno přichycen přímo na stávající fasádu. Výhodou minerální vaty před fasádním polystyrenem je větší protipožární odolnost.
Provětrávané zateplení fasády umožňuje stavbě lépe dýchat a dosahuje se při ní i vyšší izolace hluku. Izolantem je většinou minerální vata, která se vkládá do připravených roštů. Rošt je předsazen oproti zdi domu, čímž vznikne mezera, která pomocí proudění vzduchu zabrání vlhnutí stěn. Proto se tento druh zateplení fasády doporučuje u budov se zvýšenou vnitřní vlhkostí. Systém provětrávané fasády se tedy skládá z nosného roštu, vzduchové odvětrávané mezery, izolantu a obložení, tedy finální pohledové části.

V případě, že řešíte zateplení fasády, neváhejte se na nás obrátit. Rádi Vám nezávazně vypracujeme kalkulaci.